قهوه ترکیبی BLEND

 

 

 

 

 

افرادی که از مصرف‌کننده‌های حرفه‌ای قهوه هستند، حتما بارها اصطلاح قهوه ترکیبی یا بلند را شنیده‌اند.هر کشور یا منطقه‌ای قهوه مربوط به خود را دارد و قهوه‌ها از نظر عطر و طعم با هم متفاوت هستند.

قهوه ترکیبی Belend قهوه‌ای است که از دانه‌های گوناگون قهوه روبوستا و قهوه عربیکا تهیه می‌شود و بخش عمده‌ای از قهوه‌های موجود در بازار را به خود اختصاص داده است.

در واقع قهوه ترکیبی BLEND ترکیب دانه‌های مختلف از عربیکای مزارع آمریکای جنوبی و مرکزی روبوستای آفریقایی و آسیایی است.

مهم‌ترین هدف از تهیه قهوه‌های بلند ایجاد طعم و عطری دلخواه است.

معرفی انواع مختلف ترکیب قهوه یا Blending

ترکیب قهوه مناطق

هر یک از مناطق جغرافیایی شرایط آب و هوایی متفاوتی دارند و طعم قهوه‌های کشت شده در هر یک از آن‌ها نیز متفاوت است‌.

تولیدکنندگانی که در حوزه تولید قهوه‌های ترکیبی فعال هستند، با استفاده از قهوه‌های مناطق مختلف محصولی جدید و منحصر به فرد تولید می‌کنند.

ترکیب گونه‌های مختلف قهوه

یکی از رایج‌ترین روش‌های تولید قهوه بلند ترکیب گونه‌های روبوستا و عربیکا است. این دو گونه قهوه دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند‌. به عنوان مثال میزان کافئین قهوه روبوستا دو برابر قهوه عربیکا است.

ترکیب قهوه‌ها با فرآوری‌های متفاوت

فرآوری‌های قهوه دارای انواع متنوعی هستند و با دو روش خیس و خشک تهیه می‌شوند. در روش خشک دانه سبز با قرار گرفتن در کنار میوه، ساکارز زیادی را به خود جذب کرده و شیرینی و پیچیدگی بیشتری دارد.

اما در روش خیس دانه از میوه جدا شده و شیرینی کمتری دارد. به این ترتیب می‌توان قهوه‌های فراوری شده را با روش‌های گوناگون ترکیب کرد و نتیجه مطلوبی به دست آورد.

ترکیب درجه‌های مختلف برشتگی

یک نوع قهوه ترکیبی معروف به نام Black and Tan وجود دارد که از ترکیب دانه‌های تیره برشت و دانه‌های روشن برشت ایجاد شده است.

در برشته کردن قهوه‌ها هر چه حرارت بیشتر شود، دانه‌های قهوه تیره‌تر و شیرینی آن‌ها کاهش می‌یابد. با ترکیب دانه‌های تیره با روشن می‌توان در طعم قهوه تعادل به وجود آورد.

خرید آنلاین انواع قهوه ترکیبی BLEND

ما در کافی کافی بهترین و خاص ترین قهوه های ترکیبی دنیا را برای شما فراهم کرده ایم تا با خیالی آسوده از کیفیت و قیمت، خرید آنلاین خود را انجام دهید.

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :