کاپوچینو

 

 

 

کاپوچینو (Cappuccino) نوعی نوشیدنی قهوه‌ای ایتالیایی است که از عصاره قهوه اسپرسو، شیر گرم و بخشی از خامه‌ی شیر تشکیل شده است. نام این نوشیدنی از لباس راهبان کاپوچینی تبار گرفته شده است که سفید و قهوه‌ای رنگ بوده و به همین دلیل نام کاپوچینو به نوشیدنی ایتالیایی مشابهی داده شده است.
تهیه کاپوچینو با استفاده از دو قسمت اساسی شیر و قهوه اسپرسو انجام می‌شود. در ابتدا، برای تهیه قهوه اسپرسو، دوز قهوه‌ای مخصوص به یک فنجان اسپرسو اضافه میشود و با فشار دادن آب گرم به فشار بالا از آن استخراج می‌شود. سپس در یک جام دیگر، شیر گرم به حدود دو سوم جام اضافه می‌شود. از آنجایی که شیر قند ندارد، بهتر است آن را با یک قاشق چای خوری یا همان سایراپ (سایراپو) هم زده تا خواص آن به شکل بهتری فعال شود. سپس قهوه اسپرسو بر روی شیر ریخته می‌شود و در نهایت بخشی از خامه‌ی شیر به عنوان تزئین بر روی نوشیدنی قرار می‌گیرد.
این نوشیدنی دارای مزه قهوه و کمی شیرینی حاصل از قند طبیعی موجود در شیر است.

این نوشیدنی را می توان با شکر، شیره های ساده و سایر افزودنی های مجاز طعم دار کرد.

کاپوچینو را می توان با مواد مختلفی برای خوش طعم شدن آن تهیه کرد، مانند شربت شکلات یا شربت های طعم دار.

لذت بردن از یک فنجان کاپوچینوی کف دار می‌تواند بهترین راه برای شروع روز شما باشد.

انواع مختلف کاپوچینو

کاپوچینو دارای انواع مختلفی به شرح زیر می باشد:

کاپوچینو سنتی: این نوع کاپوچینو از یک یا دو شات اسپرسو که با لایه های شیر کفی و بخارپز پوشانده شده است، تشکیل شده است.

کاپوچینو یخ زده: در واقع این نوع کاپوچینو از انواع سرد یک کاپوچینوی داغ هست. در آمریکا با یک نوشیدنی یخی و در ایتالیا با شیر کف کرده سرد بر روی آن سرو می شود.

کاپوچینو مرطوب: این کاپوچینو بیشتر با شیر گرم و شیر کف کرده ی کمتر سرو می شود.

کاپوچینو خشک: دارای شیر کمتر نسبت به سایر کاپوچینوها می باشد و در آن مقدار کمتری شیر بخارپز استفاده شده است و در عوض لایه شیر کف کرده بیشتری بر روی آن قرار دارد.

کاپوچینو طعم دار: این نوع کاپوچینو معمولا از یک شربت ساده طعم دار برای افزودن طعم منتخب شما استفاده می شود. طعم های مورد استفاده در این نوع کاپوچینو شامل وانیل، شکلات، کارامل، نعنا، تمشک و دارچین می شود.

خرید آنلاین کاپوچینو

فروشگاه اینترنتی کافی کافی با تضمین عالی ترین کیفیت و بهترین قیمت خرید انواع کاپوچینو به صورت خرده و عمده، آماده خدمت رسانی به شما قهوه دوستان عزیز می باشد

و همواره بر این باوریم که کیفیت، در کف ماست!

 

تا
تومان
از
تومان
  • مشاهده بر اساس :