۵ خاصیت بی نظیر نوشیدن قهوه در ابتدای روز


۵ خاصیت بی نظیر نوشیدن قهوه در ابتدای روز

نوشیدن قهوه در صبح می تواند یک عادت سالم باشد اگر به درستی انجام شود.
قهوه می تواند چندین مزیت فوق العاده و فوری داشته باشد که می تواند روز شما را بسیار آسان تر و بدون استرس کند.
راز لذت بردن از قهوه اعتدال و آگاهی حداقلی از نیازهای تغذیه ای و سایر الزامات سلامتی است.
به عبارت دیگر، نوشیدن قهوه می تواند برای شما مفید باشد به شرطی که میزان مصرف خود را متعادل نگه دارید.
 
بزرگترین فواید نوشیدن قهوه فواید کوتاه مدت است و در درجه اول به اثر محرک کافئین مربوط می شود. سیستم عصبی و گوارشی بیشترین سود را از اثرات فوری کافئین می‌برند که فواید کوتاه‌ مدت و کوتاه‌ مدتی دارد. به همان اندازه مهم، این فواید با توجه به میزان قهوه و زمان نوشیدن آن تعیین می شود. مصرف متوسط ​​به احتمال زیاد بیشترین فواید و عوارض جانبی کم و یا بدون عوارض را دارد.
 
کافی کافی برای شما ۵ خاصیت نوشیدن قهوه در صبح را یادآور میشود :
 
۱) انگیزه بیشتری ایجاد می کند، هوشیاری و بهره وری را افزایش می دهد . کاری که قهوه انجام می دهد افزایش تولید هورمونی به نام کورتیزول است. کورتیزول به عنوان هورمون استرس شناخته می شود زیرا در پاسخ به یک خطر یا استرس درک شده در مقادیر بیشتری تولید می شود. نقش آن این است که بدن را برای اقدامات گسترده آماده کند و برای انجام این کار از مکانیسم های مختلفی مانند افزایش فشار خون، تحریک حرکات روده برای پاکسازی دستگاه گوارش و امکان حرکت سریع تر، تغییر متابولیسم گلوکز برای ایجاد هیپرگلیسمی استفاده می کند که به بدن می رسد. منابع برای ادامه
کورتیزول اساساً هوشیاری را بالا می برد و انرژی بیشتر و نشاط بیشتری تولید می کند. و از آنجایی که کافئین سیستم عصبی را برای تولید کورتیزول بیشتر تحریک می کند، نوشیدن قهوه به شما کمک می کند هوشیارتر باشید، انگیزه، انگیزه و اشتیاق ایجاد می کند و همچنین باعث افزایش بهره وری می شود.
ماهیت محرک قهوه باعث ایجاد روحیه خوب می شود و می تواند در کوتاه مدت به بهبود خلق و خوی شما کمک کند.
 
۲) حافظه و یادگیری را تقویت می کند. با تعدیل فعالیت سیستم عصبی، قهوه از یادگیری و حافظه پشتیبانی می کند، تلاش فکری را تحریک می کند و عملکرد شناختی را افزایش می دهد. با این حال، خواب برای تثبیت خاطرات مورد نیاز است، به این معنی که اگر به دنبال حفظ سطح ثابت عملکرد شناختی هستید، نوشیدن قهوه باید مسئولانه انجام شود.
 
 
 
۳) رفع یبوست سطوح بالاتر کورتیزول دعوت به عمل است و سیستم گوارشی یکی از اولین کسانی است که پاسخ می دهد. پاک کردن غذا از دستگاه گوارش در اسرع وقت بخشی از واکنش مبارزه یا فرار است و هدف آن سبک‌ تر کردن بدن برای فرار از خطر است. نوشیدن قهوه تولید کورتیزول را افزایش می‌ دهد و بدن با تخلیه غذا از دستگاه گوارش واکنش نشان می‌ دهد، از این رو سفرهای نسبتاً فوری به دستشویی که اغلب قهوه‌ نوش‌ ها بلافاصله پس از اولین فنجان خود تجربه می‌کنند، می‌ شود. این می تواند در کوتاه مدت خوب باشد زیرا به کوتاه شدن زمان عبور، رفع یبوست و جلوگیری از احساس ناخوشایند یا احساسات یا ضعف یا سرگیجه همراه با یبوست کمک می کند.
 
۴) برای سردرد و میگرن مفید است. یک فنجان کوچک قهوه در واقع می تواند به خلاص شدن از شر سردرد، به ویژه سردردهای تنشی، و گاهی اوقات میگرن کمک کند و حتی نشان داده شده است که اثرات داروهای سردرد را تشدید می کند. قهوه در افرادی که هر روز یا به مقدار زیاد آن را نمی نوشند، برای سردرد و میگرن بهتر عمل می کند.
 
۵) با خستگی روحی و جسمی مقابله می کند. دلیل اینکه بیشتر مردم صبح‌ ها قهوه می‌ نوشند این است که با احساس خستگی، بی‌انگیزه‌ ای و گیجی از خواب بیدار می‌ شوند. قهوه هوشیاری ذهنی را افزایش می‌ دهد و حس نشاط را تقریباً فوری ارائه می‌دهد و به مبارزه با مه و خستگی مغز کمک می‌ کند. افرادی که در ساعات دیروقت کار می کنند ممکن است برای فرار از خواب و حفظ فشاری که کافئین به آن ها می دهد، به نوشیدن قهوه در اواخر روز متوسل شوند تا بتوانند روز طولانی و پرباری را که انتظار داشتند داشته باشند.
 
 
و اما بهترین زمان برای نوشیدن قهوه در صبح چه زمانی است؟
 
در واقع فرصت‌های خاصی وجود دارد که نوشیدن قهوه می‌تواند به شما در حفظ سطح ایده‌آل هوشیاری ذهنی همراه با تمایل و انگیزه خوب برای بهره‌وری کمک کند.
نوشیدن قهوه اول صبح در واقع نتیجه معکوس دارد زیرا بدن شما در حال حاضر مقادیر قابل توجهی کورتیزول تولید می کند تا به شما در شروع روز کمک کند.
بهترین زمان صبح برای نوشیدن قهوه در واقع بعد از صرف صبحانه است، حدود ساعت ۹:۳۰ تا ۱۱:۳۰.
 
ما در کافی کافی در این مطلب تلاش کردیم که شما را با فواید بی نظیر نوشیدن قهوه در صبح آشنا کنیم تا هنگامی که بیدار شدید و احساس بی حوصلگی داشتید و یا اینکه برای انجام کارهای روزانه خود، انرژی کافی نداشتید، سریعا یک فنجان قهوه برای خود تهیه کرده و از انرژی فوق العاده ای که به شما می دهد استفاده کنید :)